Skip to main content


#1 #2

reshared thisZ wielką przyjemnością ogłaszamy, że Artel jest znów gotowy do druku w 3D wszelkiego rodzaju przedmiotów potrzebnych do walki z opresją w ogóle, a państwem lub kapitalizmem w szczególności. Jeśli jesteś w miarę blisko Polski (UE i okolice), możemy je dla Ciebie wykonać i wysłać pocztą.Jeśli jesteś zbyt daleko, możemy przynajmniej obrobić przesłany obraz lub ...


Wlepki, pocztówki, art-printy, plakaty (do A3+) ulotki, ziny i co tam jeszcze trzeba… Dopiero zaczynamy, więc najpierw zobacz, co potrafimy: Chcesz wiedzieć, ile kosztowałby druk Twojego projektu?
This entry was edited (3 months ago)


Wsparcie technicznego działalności społecznej oraz osób zagrożonych lub wykluczonych w obliczu pogłębiającego się multikryzysu;


Mówiąc najkrócej jest to rodzaj nieformalnej kooperatywy opartej na równości uczestników i wspólnej własności. Definicje i praktyka artelu zmieniała się jednak w ciągu wieków. Dlatego podejmując tę formę współpracy chcemy dopracować własną, odzwierciedlającą nasze założenia docelowe. Artel to twór organiczny, który przybiera różne formy zależnie od tego kto i dlaczego go formuje.


Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że Artel jest znów gotowy do druku w 3D wszelkiego rodzaju przedmiotów potrzebnych do walki z opresją w ogóle, a państwem lub kapitalizmem w szczególności. Jeśli jesteś w miarę blisko Polski (UE i okolice), możemy je dla Ciebie wykonać i wysłać pocztą.Jeśli jesteś zbyt daleko, możemy przynajmniej obrobić przesłany obraz lub ...

:akko_badday: reshared this.Wlepki, pocztówki, art-printy, plakaty (do A3+) ulotki, ziny i co tam jeszcze trzeba… Dopiero zaczynamy, więc najpierw zobacz, co potrafimy: Chcesz wiedzieć, ile kosztowałby druk Twojego projektu?

reshared thisWsparcie technicznego działalności społecznej oraz osób zagrożonych lub wykluczonych w obliczu pogłębiającego się multikryzysu;


Mówiąc najkrócej jest to rodzaj nieformalnej kooperatywy opartej na równości uczestników i wspólnej własności. Definicje i praktyka artelu zmieniała się jednak w ciągu wieków. Dlatego podejmując tę formę współpracy chcemy dopracować własną, odzwierciedlającą nasze założenia docelowe. Artel to twór organiczny, który przybiera różne formy zależnie od tego kto i dlaczego go formuje.

:akko_badday: reshared this.With great pleasure I announce that Artel is now ready to #3Dprint all kinds of #agitprop items one may need to fight #oppression in general, and #state or #capitalism (why not both?) in particular. If you are reasonably close to Poland (EU&vicinity), we can make it for you and send by post.
If you are too far away, we can at least process a picture or a 3D model and convert it into data read to be printed (.stl, .obj)
There are special #solidarity prices for recognised collectives and initiatives. We accept #crypto, but never shed a bag of expropriated state money either. ;-)

reshared thisJest okazja! Możemy kupić prawie nową drukarkę, w bardzo dobrej cenie (właśnie czekam na wydruk diagnostyki).
3500 złotych za takie cudo: Drukarka OKI C844 DNW
Mamy na zakup - od jednego z przyjaciół Artelu - 1750 zł, czyli połowę z niezbędnych 3500.

Jeśli ktoś z Was zechciał/a/o by się dołożyć, w niedziele możemy jechać i odbierać!
This entry was edited (5 months ago)

reshared thisZ przyjemnością informujemy, że dzięki pomocy przyjaciół Artelu:
- Zakupiliśmy nowy toner do lasera i jesteśmy gotowi do produkcji wydruków laserowych w kolorze na formacie A4.
- Zakupiliśmy gilotynę (do papieru ;-)), która pozwoli nam profesjonalnie i szybko docinać duże ilości kartek.

Więcej nowości niebawem na https://artel.tepewu.pl/en/druk-cyfrowy-dla-aktywizmu/

reshared this

in reply to COMFY Tech Artel

A zostanie coś dla biedniejszych i bezdomnych osób w naszym pięknym kraju?
in reply to Neorat™ Ad #FuckYourZionistEthnostate

Jak będzie produkcja, to wtedy zależy już tylko od sponsorów. I od dystrybucji.
Mając wzorcową produkcję u siebie, pomożemy każdemu, kto będzie chciał produkować na lokalne potrzeby.
This entry was edited (5 months ago)


Korzystając z ostatnich chwil spokoju, przed kolejną falą histerii (po)wyborczej, informujemy, że warsztacik Artelu jest już gotów do budowy prototypów łódek mieszkalnych i innych na potrzeby aktywizmu wodnego. Richtung: #WasserBurg.

Kto chętny, zapraszamy.

#szkutnia #katamaran #pływadełko #wodniactwo #chlaptywizm #łódka #DIY

reshared thisZe względu na zapotrzebowanie ze strony grup aktywistycznych potrzebujemy poszerzyć nasz park maszynowy. Potrzebna jest #kolorowa #drukarka #laserowa #A3, #A3+ lub #SRA.

Jeśli ktoś z Was jest skłonna/y/e nam ją za (współ)sponsorować / użyczyć / podarować, to by bardzo pomogło nam, i osobom, które potrzebują dobrego druku cyfrowego, aby zmieniać świat na lepsze.

Zdjęcie poglądowe.


Z przyjemnością informuję, że nasz #ploter tnący już działa i możemy robić np. #szablony, #naklejki na szyby i inne ażurowości. Na razie do wymiaru 30x30cm i z materiałów do 1mm grubości. Jeśli będzie zainteresowanie, zainwestujemy w noże i podkładkę i powiększymy do 30x60cm i 3 mm grubości.

reshared this#RatRig #V-core 3.1 nabiera kształtów. Już się szykuję na ból i ekstazę kalibrowania i tuningu...

#Druk3D #CoreXY


No dobra, mamy uruchomiony druk cyfrowy (A3+), jest laminator, gilotyna, ploter tnący i drukarka 3D trochę lepszej klasy.
To może jakieś #gierki poprodukujemy? #Planszówki, #karcianki i co tam jeszcze - oczywiście wydźwięk #radykalny, #polityczny i #wywrotowy koniecznie. Ktoś coś?
This entry was edited (6 months ago)


Jeśli chcesz dostać od nas pocztówkę-niespodziankę z losową (umiarkowanie) radykalną wlepką, napisz na adres artel_sklep@tepewu.pl, podając adres pocztowy (poczty papierowej). Wysyłamy, póki mamy kasę na znaczki. :-) Pierwszeństwo mają organizacje i kolektywy aktywistyczne.

Zobacz, co potrafimy i zamów u nas wydruki dla swoich kampanii.

Kooperatywa Artel - strefa wolna od kapitalizmu.
Cyfrowy druk dla rewolucji społecznej.


#Wlepki #Wlepy #ziny #plakaty #ulotki #artprint #printy #postery od #A6 do #A3+


Wyzuliśmy się chwilowo z kasy, a testowanie czeka. Czy ktoś nas poratuje puszką (albo kilkoma) werniksu do wydruków atramentowych? Coś takiego:


Our #Silhouette #Cameo #cutting #plotter unboxed. Tests soon. If you want to see your favourite #stencils made this way, send #SVG and we will use them for testing.
Also, cardboard cases for electronics and other fancy (#subversive) stuff.


#Druk 2D: pierwsze testy atramentówki, na razie na zwykłym papierze.
Przysyłajcie #obrazki na #wlepki i inne takie - im bardziej radykalne, tym lepsze. Już niebawem uruchamiamy sklepik.
mail: artel_sklep@tepewu.pl


This entry was edited (7 months ago)

reshared this

in reply to COMFY Tech Artel

This entry was edited (7 months ago)
in reply to MiKlo:~/citizen4.eu$💙💛

Numer 1 jest akurat stosunkowo najmniej ważny (bo Taler można zastąpić czymś innym), Podstawą modelu jest pytanie 2, a bonusowe jest pytanie 3.
in reply to COMFY Tech Artel

This entry was edited (7 months ago)
in reply to MiKlo:~/citizen4.eu$💙💛

Dzięki za Twój wkład w badania. :-) Nie cieszy mnie ten wynik, ale jest jak jest.
Barter kryptowalutowy pozostaje opcją "dla odważnych"...

Idę badać inne opcje.
This entry was edited (7 months ago)

COMFY Tech Artel reshared this.


#PSA: For public benefit.
The least complicated way to make a discreet crypto -> fiat donation/payment for everybody (in this case - in Poland).
If you feel like thanking me / testing the mechanism, feel free to send me the final code via signal, email or privnote.com for example.
(the following is also the description for the following picture)
1. Get to https://shitcoins.club/?lang=en and select "Sell your cryptocurrency and withdraw your money from our ATM". It opens a popup pictured below.
2. Select the crypto from the top-left menu. Currently available : BTC, DASH, ETH, LTC, TRX, USDT, USDC.
3. Send the crypto to the address generated (there is an alphanueric string or QR code on screen).
4. Wait for the transaction to complete (messages show at the bottom).
5. Send the beneficiary a numeric payout code from the dropdown at the center.

To avoid KYC trigger at the payout, send no more than ~750 EUR per transaction (regenerate the crypto deposit address for new transcaction, that also means new payout code) or ~12 000 EUR per day.

#psa

reshared this

in reply to 8Petros [Atlas Unshrugged]_

I also prepared a more general map of possible channels to transfer funds with various levels of privacy.
A map shows several paths of transfer, connecting sender's bank account, crypto wallet and cash stash with those of the recipient. Routes include crypto purchase/selling online or in ATMs, Crypto transfers, GNU Taler micropayment and regular bank transfer.Miotały naszą łupinką wiatry i prądy, miotały, aż niespodzianie wyrzuciły nas na nieznany brzeg w lubuskiem, nie tak znów bardzo daleko od Wrocławia.

Od początku sierpnia mamy wymarzony warsztacik (około 15 metrów kwadratowych). Dzisiaj założyliśmy zamek i zaczęliśmy sprzątać. W planie jest wyczyszczenie, pomalowanie, założenie instalacji elektrycznej - i wtedy można będzie zacząć działać.
Sprzęt już się niecierpliwie kręci i podskakuje w pudełkach...The Crow Has Landed

This entry was edited (9 months ago)


Deszcz prezentów!

Parę godzin po moim wystąpieniu na Kongresonie odezwał się do mnie kolega MK, doświadczony maker, z propozycją przekazania Artelowi w użytkowanie urządzeń, które widzicie na załączonych obrazkach.
Wszystko to są urządzenia stołowe, ale w sumie potrzeba na nie te 20 albo więcej metrów kwadratowych. W związku z tym zdwajamy wysiłki i pilnie szukamy miejsca mieszkalno-warsztatowego w okolicy Wrocławia, za darmo albo za niewielkie pieniądze.

Pomożecie?

Będziemy też mieć dostęp do:
- 40W lasera do cięcia i grawerowania
- Czterokolorowej wyszywarki CNC

Jakby w kimś zapłonęło pragnienie porobienia czegoś na tych maszynkach, to się odzywajcie. Im nas więcej, tym weselej!
This entry was edited (9 months ago)

reshared this

in reply to bytter

Rozmawiałem, ale ujawniła się obustronna alergia, więc lepiej nie.

COMFY Tech Artel reshared this.


COMFY Tech Artel – praxis gospodarki anarchistycznej tu i teraz - KONGRESONO 2023


This entry was edited (6 months ago)

reshared thisOd dzisiaj do niedzieli włącznie jesteśmy na #Kongresono #Warszawa. Jutro (piątek, 9.06.2023) o 15:30 będziemy opowiadać o Artelu i jego przyszłości.

Wbijajcie!
This entry was edited (10 months ago)
Unknown parent


COMFY Tech Artel reshared this.


Sep 2
Autonomous Bookfair Wrocław
Sat 12:05 AM - Sun 9:50 PM Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
COMFY Tech Artel
Będziemy prezentować praxis (stoisko) i teorię Artelu (konwersatorium). Będzie ciekawie. Więcej informacji o imprezie TUTAJ


Niezbędnym pierwszym krokiem, aby dołączyć do Artelu, jest zacząć z nami pracować.


Ogłaszamy pierwsze otwarte zaproszenie do współpracy w dziedzinach
- #Druk3D
- Kuratorzenie kolekcji artefaktów online.

Szczegóły:

This entry was edited (11 months ago)

reshared thisPoszukuję na stałe wykonawcy druku pełnokolorowego na folii magnetycznej (0.7-1.5 mm). Ilości od ~1 m kw tygodniowo, zależy jak będzie z dystrybucją. Dostarczam pliki rastrowe w module netto, z uwzględnieniem spadów i rozdzielczości druku.

Cięcie na prostokąty, chętnie z zaokrąglaniem narożników. Opcjonalnie owale/koła.
Nie prowadzę działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy.

Lokalizacja obojętna.

#druk #magnesy #solwent


Dostałem takie słodkie stworzenie do przedstawienia na magnesie 3D. Czy ktoś mi pomoże przerobić ten obrazek na czyste kolory (czerwony, czarny, biały)? Jest to na razie poza moimi zdolnościami technicznymi. Pięknie proszę.

Here's a sweet Riot Unicorn I was asked to depict on a 3D printed magnet. Would somebody please help me, by converting it to simple red/black/white version? That is beyond my technical abilities for now. Pretty please?

A black-red unicorn with an Anarchist sign on its rear and a red-black flag

#Anarchizm #grafika #jednorożec #Anarchist #Riot #Unicorn

in reply to COMFY Tech Artel

@COMFY Tech Artel Poznań zobacz sobie w tym folderzez z linku wyżej plik: unicorn-vector-separacja.svg . Masz tam całość czarne+czerwone jako jedną warstwę (czarną) i osobno elementy czerwone jako drugą warstwę. To możesz nawet drukarką z jedną głowica wydrukować jako dwa kolory / dwa pliki po kolei
This entry was edited (11 months ago)
in reply to COMFY Tech Artel

posteryzacja/zmiana głębi kolorów, ilość kolorów ustaw na 3, 4,5 i jechane z tym koksem


Apr 30
Artel na Majówce Anarchistycznej!
Sun 11:00 AM - 4:00 PM Centrum Reanimacji Kultury Kazimierza Jagiellończyka 8E 50-240 Wrocław
COMFY Tech Artel

Przez cały czas będzie otwarty nasz kramik z magnesami politycznymi, a o 14:00 będziemy opowiadać o Artelu i szerzej o samoorganizacji ekonomicznej. Będzie też o narzędziach asymetrycznej wojny ekonomicznej z kapitalizmem.

75389

Kino Wolność: Kooperatywa w 30 sekund wyjaśniona (Educate!)

This entry was edited (11 months ago)